Bonabanco

Centrum wiedzy

Zgromadziliśmy tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz inne przydatne informacje.

Dla właścicieli firm transportowych

Jako organizacja finansująca przewoźników, na siebie przejmujemy ryzyko związane z ewentualnym brakiem płatności za paliwo. To my ręczymy za naszych klientów, dlatego nie wymagamy wpłaty jakiegokolwiek zabezpieczenia pieniężnego w postaci depozytu lub kaucji.

Oczywiście! Karty paliwowe w klastrze #bonabanco pozwalają na uzyskanie dodatkowych korzyści takich jak weryfikacja zleceniodawców pod kątem płatniczym, dedykowane zlecenia od partnerskich spedycji, gwarancja zapłaty za zlecenia od ponad 2000 zleceniodawców.

Nasze karty są przedpłacane w formie pożyczki od Bonabanco, dlatego przewoźnik jest świadomy wykorzystania środków. Naszym celem jest pomoc przewoźnikom w utrzymaniu płynności finansowej, dlatego sprawiamy, że codzienne potrzeby w firmie transportowej, do których zalicza się stały dostęp do paliwa, są spełniane.

Działa to tak samo jak opłacanie innych zobowiązań w firmie transportowej. Bonabanco dba o to, by regulować Twoje opłaty stałe i podatki. Zawsze masz pewność, że wszystkie przelewy wychodzą terminowo i bez obaw możesz skupić się na tym co najważniejsze – rozwijaniu swojej firmy.

Korzystając z finansowania pensji przez bonabanco, właściciele firm transportowych mogą zapewnić kierowcom terminowe wypłaty. Dzięki temu budują zaufanie wobec kierowców i mają pewność, że firma może się rozwijać. Pula środków finansowania dostosowana jest do indywidualnych potrzeb firmy transportowej, przy zachowaniu niskich kosztów takiej usługi.

Zdecydowanie! Oznaczenie bonabanco na Platformie Trans.eu jest “drogowskazem” w poszukiwaniu dobrych i rzetelnych przewoźników, którzy z powodzeniem zrealizują zlecenie. Spedytorzy wiedzą, że przewoźnicy w Klastrze są sprawdzeni, a Bonabanco zna ich potrzeby.

Oczywiście, baza partnerskich zleceniodawców stale rośnie. Obecnie w bazie znajduje się ponad 7000 firm, z którymi współpracowaliśmy oraz ponad 2000 firm spedycyjnych z najwyższym ratingiem zaufania, potwierdzającą ich rzetelność jako płatników. Dzięki czemu przewoźnicy mogą podejmować zlecenia bez obaw o brak zapłaty.

Firmy transportowe poprzez dołączenie do klastra #bonabanco potwierdzają nie tylko swoją rzetelność oraz wysoką jakość wykonywanych usług, ale też partnerskie zasady współpracy biznesowej. Przewoźnicy z klastra #bonabanco są chętniej wybierani przez spedycje przez to, że są zweryfikowanymi i zaufanymi kontrahentami.

Tak – środki za prawidłowo zrealizowane zlecenie są udostępniane nawet w 24h po rozładunku, jeszcze przed wystawieniem faktury.

Nie, wynika to z faktu jak skonstruowane są opłaty miesięczne – opłata dotyczy udostępnianej przez nas co miesiąc puli środków dopasowanej do potrzeb przewoźnika. W ten sposób zachęcamy do finansowania na maxa. Przewoźnik deklaruje wysokość miesięcznej puli środków do wykorzystania.

Obecnie w naszej bazie znajduje się ponad 7000 firm, z którymi współpracowaliśmy, oraz ponad 2000 firm spedycyjnych z naszym wewnętrznym ratingiem zaufania, potwierdzający ich rzetelność jako płatników. Bazę partnerskich zleceniodawców stale rozszerzamy.

Nie, klaster #bonabanco tworzymy z myślą o budowaniu bezpiecznej społeczności, dlatego też każda firma chcąca przystąpić do klastra musi zostać przez nas zweryfikowana. Po pozytywnej weryfikacji, przewoźnik może stać się członkiem Klastra za 49 zł miesięcznie.

Dla kierowców

W Bonabanco płacisz za wcześniejszą zapłatę za zlecenie transportowe taką samą, niską cenę, bez względu na to jak szybko masz środki do dyspozycji. W przeciwieństwie do popularnych ofert skonta, gdzie wcześniejsza zapłata więcej kosztuje.

Bonabanco jest instytucją, która specjalizuje się w finansowaniu płatności, a nie w dostarczaniu paliwa, tak jak koncerny paliwowe i/lub wydawcy kart. Nasze karty działają w formie przedpłaty, a tą przedpłatę realizuje Bonabanco. Dlatego my udostępniamy środki w formie pożyczki, czyli te które już zarobiłeś, a których jeszcze nie otrzymałeś.

W żadnym wypadku! W Bonabanco to przewoźnik decyduje na co przeznacza środki. Potrzeba w danym miesiącu więcej gotówki? Nie ma problemu. Brakuje dodatkowych środków na opłatę raty leasingu? Również opłacimy ją za przewoźnika. To Ty w każdym miesiącu decydujesz na co chcesz przeznaczyć środki i nie ma to wpływu na wysokość opłat.

Tak, cena za paliwo w Polsce oraz w Europie jest objęta rabatami zarówno dla małych jak i tych większych przewoźników z liczniejszą flotą. Dodatkowo, w Bonabanco często organizujemy promocje, np. obniżające koszt finansowania późniejszej spłaty kart.

Zdecydowanie! Stając się klientem Bonabanco, karty paliwowe to tylko jedna z wielu korzyści dostępnych w klastrze. Możesz skorzystać m.in. z przyspieszonej zapłaty za zlecenie, bezpłatnej weryfikacji zleceniodawców pod kątem płatniczym, dedykowanych zleceń od partnerskich spedycji czy gwarancji zapłaty za zlecenie od ponad 2000 firm.

Jako organizacja finansująca przewoźników, na siebie przejmujemy ryzyko związane z ewentualnym brakiem płatności za paliwo. To my ręczymy za naszych klientów, dlatego nie wymagamy wpłaty jakiegokolwiek zabezpieczenia pieniężnego w postaci depozytu lub kaucji.

Obecnie w naszej bazie znajduje się ponad 7000 firm, z którymi współpracowaliśmy, oraz ponad 2000 firm spedycyjnych z naszym wewnętrznym ratingiem zaufania, potwierdzający ich rzetelność jako płatników. Bazę partnerskich zleceniodawców stale rozszerzamy.

Dla członków klastra #bonabanco

Cena SPOT jest odzwierciedleniem aktualnej ceny hurtowej. Codziennie sieć BP określa cenę bazową (taką samą, jak cena Orlenu), do której stacje dodają indywidualną marżę. W ten sposób powstaje cena widoczna na dystrybutorze. Marża stacji jest różna i zależy m.in. od lokalizacji. W dużych miastach marża jest niższa, a cena konkurencyjna. Inaczej jest na autostradach i w pobliżu granicy, gdzie marża jest zwykle wyższa, m.in. z uwagi na rzadszą dostępność stacji.
Klienci bonabanco tankują za cenę opartą o SPOT, co oznacza, że na wszystkich wybranych przez siebie stacjach zapłacą za paliwo tyle samo. Ostateczna koszt zależy od miejsca tankowania, dlatego też ciężko określić dokładną zniżkę danego klienta.

Tu sprawdzisz aktualną cenę hurtową BP.

Poniżej znajdziesz listę wszystkich opiekunów klienta wraz z bezpośrednim numerem telefonu i adresem e-mail. Jeśli nie pamiętasz, która z wymienionych osób jest Twoim opiekunem, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Biuro Obsługi Klienta
+48 71 30 87 880
bok@bonabanco.com

Agnieszka Paśnik
tel. +48 799 350 526
apasnik@bonabanco.com

Alicja Wołk-Łaniewska
tel. +48 799 394 071
awolk@bonabanco.com

Aldona Konieczna
tel:+48 799 353 085
akonieczna@bonabanco.com

Dorota Skobało
tel:+48 799 386 653
dorotaskobalo@bonabanco.com

Daria Bosko
tel:+48 799 394 079
dbosko@bonabanco.com

Jarosław Michalak
tel:+48 799 386 653
jmichalak@bonabanco.com

Mirosław Chodakowski
tel:+48 799 386 659
mchodakowski@bonabanco.com

Krystian Sajkowski
tel:+48 713 087 890
ksajkowski@bonabanco.com

Tak, zleceniodawca może odmówić cesji. Jednak z bonabanco sytuacja jest inna. Znamy realia branży transportowej, a nasze metody działania pozwalają na budowanie i utrzymywanie dobrych relacji między zleceniodawcami a przewoźnikami. Dlatego wiele firm udziela nam takiej zgody w drodze wyjątku. W firmach faktoringowych raczej nie można na to liczyć.

Cesja polega na przeniesieniu wierzytelności z jednej firmy lub osoby na inną – w przypadku korzystania z naszych usług na bonabanco.

Standardowo ON, ale możesz także rozszerzyć usługę o Pb lub LPG.

Z kartą BP Routex zatankujesz na wszystkich stacjach BP, Aral, Agip, Circle K, OMV, Rosnieft, TNK i Texaco w Polsce i za granicą.

Mapę wszystkich stacji z rabatami klastra #bonabanco znajdziesz TUTAJ

BP wystawia faktury w cyklu 14-dniowym, 2 razy w ciągu miesiąca.

Czas oczekiwania na karty paliwowe w bonabanco wynosi ok. 14 dni.

Okres wypowiedzenia umów zawartych od 1 września 2022 r. wynosi jeden miesiąc.

Gdy przestaniesz korzystać z usług bonabanco,  przejdziesz w tzw. tryb „uśpienia”. Wówczas nie naliczamy opłat za dostępność limitu. Z „uśpienia” możesz łatwo powrócić do korzystania z naszych usług – umowa nadal obowiązuje, więc nie trzeba podpisywać nowej.

Możesz zamówić karty do każdego samochodu z Twojej floty – na każdy numer rejestracyjny jedną kartę. Dodatkowo możesz otrzymać jedną kartę imienną, wystawioną na dane (imię i nazwisko) konkretnego użytkownika.

Limit możesz sprawdzić po zalogowaniu do Panelu Klienta, w rubryce “Środki do wykorzystania na karcie”. Dane aktualizowane są w dni robocze o godz. 8:30 i 14:30.

W takim przypadku można dokonać przedpłaty na rachunek w bonabanco. Wówczas środki zostaną udostępnione na karcie paliwowej.

Zdarza się, że limit zostanie przekroczony. Wynika to z tego, że część transakcji w systemie BP jest rozliczana w trybie off-line i spływają z opóźnieniem. Ponadto, przekroczenie limitu może nastąpić, jeśli płacisz za opłaty drogowe przy pomocy karty paliwowej.

Nie świadczymy usługi zwrotu podatku VAT z zagranicy, ale współpracujemy ze sprawdzonym partnerem wyspecjalizowanym w tym obszarze. Jeśli interesuje Cię taka usługa, zapytaj opiekuna o szczegóły.

Tak, jeśli środki dostępne na Twoim umożliwiają zapłatę za fakturę, uregulujemy ją także po terminie.

Tak, możemy wypłacić środki na Twój rachunek bankowy, zgodnie z zasadami obowiązującej umowy i regulaminu.