fbpx
 • Pomoc w uzyskaniu karty DKV
 • Finansowanie paliwa
 • Czasowa pomoc finansowa
 • Zapłata 24h po rozładunku
 • Finansowanie zobowiązań

  Finansowanie zobowiązań

  Finansowanie zobowiązań

  Skorzystaj z pomocy w terminowym opłacaniu faktur i innych wydatków

 • Więcej możliwości

  więcej możliwości z bonabanco

  Więcej możliwości

  Skorzystaj z dodatkowych usług wspierających działanie Twojej firmy każdego dnia

 • Opinie bonabanco
 • Kontakt
 • Newsroom
 • Pomoc w uzyskaniu licencji na transport międzynarodowy

  Od 21 maja br. przewoźnicy dysponujący busami (autami do 3,5 tony), realizujący zlecenia na terenie Unii Europejskiej są zobowiązani do posiadania licencji wspólnotowej na transport międzynarodowy. Sprawdź, jaką pomoc w uzyskaniu licencji mogą uzyskać przewoźnicy w bonabanco.

  Co dla przewoźnika oznacza konieczność posiadania licencji?

  Jeśli nie uzyskałeś jeszcze licencji wspólnotowej na transport międzynarodowy, do czasu jej uzyskania będziesz mógł realizować tylko przewozy krajowe. Kary za brak licencji sięgają 12 000 zł.

  W bonabanco wspieramy przewoźników

  Klaster #bonabanco to miejsce, w którym przewoźnicy od lat otrzymują wsparcie w prowadzeniu działalności. Zobacz, z jakich rozwiązań w uzyskaniu licencji transportowej mogą skorzystać przewoźnicy.

   

  OBSZARYWYMAGANIAPOMOC BONABANCO
  ProcesProces uzyskania licencji jest trudny i czasochłonny. Konieczne jest skompletowanie właściwych dokumentów, które mogą się różnić się w zależności od np. formy prowadzenia działalności. Wymagane jest prawidłowe wypełnienie formularza, wniesienie i udokumentowanie opłat. Błędy w wypełnieniu wniosku powodują, że trafia na koniec kolejki.Współpracujemy ze Związkiem pracodawców Polska Unia Transportu (PUT) oraz kancelarią prawną TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy sp. k. udzielą dodatkowych informacji, przeprowadzą szkolenia na Certyfikat kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy, pomogą w skompletowaniu dokumentów oraz złożeniu i pilotowaniu wniosku.
  KosztyCzęść kosztów jest stała, część zmienna – zależna od ilości pojazdów. Dla jednego busa wynosi w sumie około 6670 zł!

  Co się na to składa?
  – koszt licencji do 5 lat: 4000 zł
  – opłata za każdy wypis z licencji: 440 zł
  – zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego: 1000 zł
  – udokumentowanie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego na każdy pojazd – 1800 EUR dla pierwszego busa, 900 EUR za każdy kolejny – można zastąpić uzyskaniem ubezpieczenia na zabezpieczenie – koszt około 400 zł dla pierwszego samochodu
  – informacja z Krajowego Rejestru Karnego: 30 zł
  – jeżeli przewoźnik nie posiada własnego certyfikatu – usługa użyczenia Certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy: około 400 zł
  – usługa pośrednictwa / pomocy w skompletowaniu dokumentów oraz złożeniu i pilotowaniu wniosku: około 400 zł.

  Wszystkie koszty związane z uzyskaniem licencji można w prosty sposób sfinansować w bonabanco. Im więcej busów, tym większy koszt, dlatego zdobycie licencji bardziej obciąża budżet firmy.
  Cas potrzebny na zdobycie licencji transportowejObecnie procesowanie wniosku przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. trwa około 8-9 tygodni. Czas liczy się od złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z kompletem dokumentów. Można go skrócić korzystając z pomocy wyspecjalizowanych firm i instytucji.Naszemu partnerowi – Polskiej Unii Transportu udawało się do tej pory skrócić termin do 5 tygodni.
  Ograniczenie do tras w krajuJeśli jeździłeś do tej pory na międzynarodówce, do czasu uzyskania licencji musisz znaleźć ładunki na kraj.W klastrze #bonabanco współpracuje ponad 600 spedycji. Wiemy, które oferują zlecenia krajowe i zapewniamy przewoźnikom dotarcie do konkretnych osób w spedycjach, z którymi można bezpośrednio uzgodnić warunki współpracy.

   

   

  Zależy nam na przewoźnikach, którzy muszą radzić sobie w trudnej rzeczywistości.

  Nowy Ład, Pakiet Mobilności bardzo skomplikowały działanie w branży transportowej. Jeśli należysz już do klastra i chcesz skorzystać ze wsparcia bonabanco w opisanych wyżej tematach – zgłoś się do swojego opiekuna.

  Jeśli jeszcze nie należysz do klastra #bonbabanco, ale chcesz dowiedzieć się więcej o wsparciu, jakiego udzielamy przewoźnikom, wypełnij formularz poniżej.

  Chętnie opowiemy o wsparciu dla przewoźników

  Zostaw kontakt

  Nasz doradca oddzwoni do Ciebie w ciągu kilku godzin. Jeśli formularz wypełnisz po 16:00, odezwiemy się następnego dnia roboczego.

  Na tej stronie internetowej korzystamy z plików cookies, które zapisujemy w pamięci przeglądarki internetowej. O szczegółach dowiesz się tutaj.